Toilet paper a is 6 mega rolls for $4.59.

Scenario 1: A. Saving money at the grocery store by using unit pricing.
a. Toilet paper A is 6 mega rolls for $4.59.
b. Toilet paper B is 12 mega rolls for $9.02.
Scenario 2: B. Choosing a gym membership that fits my budget and lifestyle.
a. Gym A has a monthly payment of $50.
b. Gym B has a cost of $10 per visit.


Posted

in

by

Tags: